III GALA FÚTBOL FERROLTERRA - PREMIOS VOLTAARÍA 2014.
Xa se coñecen os premiados e os nominados que optan aos premios voltaaria 2014 nas suas diferentes categorías. Os premios entregaranse no transcurso dunha Gala que se celebrará no Pazo dá Cultura de Narón, o próximo venres 6 de xuño ás 20.30 horas.
ESTA E A LISTA DE PREMIADOS:
Campeones de liga:
- Campeón 2ª autonómica: S.D. Rápido de Neda.
- Campeón 3ª autonómica: C.D. San Sadurniño.
- Campeón F8 Femenino: E.F. Racing Ferrol.
- Campeón Juvenil G5º: Galicia de Caranza "B".
- Campeón Cadete G4º: S.C.R.D. Ánimas.
- Campeón Cadete G5º: F.C. Ortigueira.
- Campeón Infantil G4º: S.R.D. Portuarios.
- Campeón Infantil Torneo Delegación. G1º: S.D. Cedeira.
- Campeón Infantil Torneo Delegación. G2º:S.C.R.D. Ánimas.
- Campeón Alevín G1º: Narón Balompie Piñeiros.
- Campeón Alevín G2º: S.R.D. Portuarios "B".
- Campeón Alevín G3º: Galicia de Caranza "C".
- Campeón Alevín G4º: Eume Deportivo "B".
- Campeón Benjamín G1º: E.F. Racing Ferrol.
- Campeón Benjamín G2º: Por determinar.
- Campeón Benjamín G3º: E.F. Racing Ferrol "B".
- Campeón Prebenjamín G1º: Narón Balompie Piñeiros.
- Campeón Prebenjamín G2º:A.D. Miño.
- Campeón Prebenjamín G3º: Racing San Pedro "B".
Premio a la deportividad:
- 2ª autonómica: S.D. A Capela.
- 3ª autonómica: Xuventude Cabañas.
- Juvenil: Cultural Maniños.
- F8 Femenino: S.D. Cedeira.
Máximos goleadores:
- 2ª autonómica: Alberto Calvo Dacosta (C.F. Mandia).
- 3ª autonómica: Cristobal J. Fernández Novo (S.D. Barallobre).
- Juvenil: Miguel Forcelledo López (A.D. Miño)
- F8 Femenino: Paula Lorenzo Castro (E.F. Racing Ferrol).
ESTA É A LISTA DE NOMINADOS:
Nominados mejor árbitro Delegación Ferrol:
- Adrián González Franco.
- Víctor García Villaverde.
- Daniel Calderón Pérez.
Nominados mejor club Delegación Ferrol:
- Galicia de Mugardos.
- Galicia Caranza.
- S.D. Cedeira.
Nominados mejor entrenador 2ª autonómica:
- Iván Rodríguez (C.D. As Pontes).
- Manel Yáñez (S.D. Rápido de Neda).
- David Fernández (Galicia de Mugardos).
Nominados mejor entrenador 3ª autonómica:
- Jesús M. Fajardo “Suso” (C.D. San Sadurniño).
- Manolo Vázquez (C.F. Estrella).
- Vicente Bouza (S.D. Valdoviño).
Nominados mejor entrenador juvenil:
- Jose M. Cebreiro (Eume Deportivo).
- Pablo Mesa (Galicia de Caranza).
- Carlos Serantes (S.C.D.R. Ánimas).
Nominados mejor entrenador F8 femenino:
- Patricia Dopico (C.D. As Pontes).
- Iván González (C.F. Mandia).
- Alberto Bouzamayor (S.D. Cedeira).
Nominados mejor jugador 2ª autonómica:
- Alejandro Cardelle (S.D. Cedeira).
- Javier Rodríguez (C.D. As Pontes).
- Fermín Arnoso (S.D.C. A Capela).
Nominados mejor jugador 3ª autonómica:
(NOTA: Un nominado a mayores a causa de empate entre ellos).
- Marco Teixeira (U.D. Somozas).
- Victor M. Golpe (S.D. Valdoviño).
- Cristobal Fernández (S.D. Barallobre).
- Diego Graña (U.D. Somozas).
Nominados mejor jugador juvenil:
- Iván San Emeterio (S.C.R.D. Ánimas).
- Diego Porca (Galicia de Caranza).
- Miguel Forcelledo (A.D. Miño).
Nominados mejor jugadora F8 femenino:
- Carmela Barro (E.F. Racing Ferrol).
- Patricia Blanco (C.D. San Sadurniño).
- Paula Lorenzo (E.F. Racing Ferrol).
Mención especial a toda una vida dedicada a los banquillos:
- Manuel Canto Rodríguez (C.D. Cariño).
Mención especial a toda una vida dedicada al fútbol:
- Bernardo Iglesias Carballeiro (Galicia de Mugardos).